Базова заточення ножів. Перевірка різу.
Яке б не було призначення ножа ручної роботи (полювання, рибалка, туризм, колекціонування), і наскільки ефектно не виглядав би авторський ніж, важливим параметром для нього залишається гострота заточування. Навіть ексклюзивний ніж повинен бути робочим, погодьтеся. Адже основне призначення ножа - різати. Тільки гострий ніж забезпечить швидку роботу, стане незамінним помічником для чоловіка, продовженням його руки. Але в процесі використання будь ніж рано чи пізно втрачає гостроту леза, тому для підтримки гарного різу, його потрібно вчасно точити.
Якщо Ви вирішили самостійно точити або правити ніж в домашніх умовах, то будуть потрібні різноманітні пристосування. Для заточування і правки ножів у Вашому арсеналі повинні бути: мусат, механічна побутова/кишенькова точилка, точильний камінь (точильний брусок) або електричне точильне пристрій.
Але, оскільки грамотна заточення ножа – процес непростий, що вимагає багато терпіння, ми радимо довірити його професіоналам, скориставшись послугами сервісних центрів по заточенню ножів.
Кожен авторський ніж з нашої майстерні має базову заточку, яка надає кромки ножа оптимальні ріжучі властивості (кут заточування при цьому - 20°).
Ви можете самостійно перевірити якість заточування наших ножів з допомогою нескладних тестів:
- подивитися при хорошому освітленні на ріжучу кромку, добре заточене лезо не буде давати відблисків;
- нарізати навісу паперовий лист і переконатися, що відрізані частини легко злітають з гострого клинка (бажано при цьому брати газетний лист, а не папір для принтера, оскільки крейдований папір більш абразивна);
- акуратно провести вістрям ножа по руці: грамотно заточений ніж без зусиль збриває волоски, простіше кажучи - їм можна голитися. :)
Пропонуємо переконатися в якості наших робіт ще до покупки ножа, подивившись такі неформальні відео: